28/03/2018
Polecamy szkolenie: Ocena funkcjonalna FMS ☛ 06-07.04.2018 Rzeszów

warsztat-praktyczny-dla-fizjo-trener

Pacjent okiem fizjoterapeuty
i trenera przygotowania motorycznego

Praktyczny warsztat dla uczestników szkolenia FMS

Skorzystaj już dziś i zapisz się na szkolenie FMS. Wszyscy uczestnicy szkolenia 06-07.04.2018 w Rzeszowie będą mogli skorzystać z rozszerzonej wersji szkolenia bez dodatkowych opłat. Na koniec szkolenia dwóch specjalistów w jednym miejscu: dr Remigiusz Rzepka, dr Michał Hadała przedstawią badanie pacjenta okiem fizjoterapeuty (Kinetic Control, McConnell Institute, Movement System Impairments) oraz trenera przygotowania motorycznego (FMS).

fms-rzepka-polecamy

Ocenia funkcjonalna FMS
Podejście funkcjonalne do oceny i treningu fizjoterapeutycznego

Functional Movement Screen jest narzędziem diagnostycznym wykorzystywanym na całym Świecie obejmując szeroki obszar zastosowania : od szkolenia młodzieży, poprzez pracę z amatorami w każdym wieku i na każdym etapie (rehabilitacja / trening) – aż po codzienną praktykę w sporcie zawodowym.
 
Podczas opisywanego szkolenia uczestnicy poznają pełną metodykę wykonania badania FMS, a także strategie postępowania korekcyjnego opartego na uzyskanych wynikach. Dodatkowo dwóch specjalistów: dr Remigiusz Rzepka dr Michał Hadała poprowadzą wspólnie na zakończenie warsztat: „Badanie okiem fizjoterapeuty i trenera przygotowania motorycznego”
 
TERMIN I MIEJSCE:
06-07 kwietnia 2018 | Rzeszów
 
INSTRUKTOR:

dr Remigiusz Rzepka – fizjoterapeuta, jedyny certyfikowany Instruktor FMS w Polsce

W jaki sposób wykorzystuje się FMS w rehabilitacji i sporcie?
FMS to sposób oceny jakościowej wzorców ruchowych, które są fundamentalne dla ruchu człowieka. Oceniając podstawowe wzorce ruchowe, możemy zidentyfikować ograniczenia i występujące asymetrie, które wpływają na czynności dnia codziennego, aktywność ruchową i sportową. Dzięki ocenie FMS można ukierunkować działania korygujące, które optymalnie reedukują właściwe wzorce ruchowe i przywracają prawidłową koordynację nerwowo-mięśniową. Monitorując wynik oraz progres w działaniach fizjoterapeutycznych, terapeuta/trener może dobrać ćwiczenia najbardziej efektywne ćwiczenia dla swojego podopiecznego oraz progresywnie dążyć do jego rozwoju.
Poruszane zagadnienia w trakcie szkolenia:
  • znaczenie funkcjonalnej i obiektywnej oceny pacjenta/sportowca dla potrzeb planowania treningu funkcjonalnego
  • założenia funkcjonalnej oceny motorycznej FMSTM
  • szczegółowe testy funkcjonalnej oceny motorycznej FMS i ich interpretacja – założenia teoretyczne i praktyczne (pokaz oraz ocena między uczestnikami)
  • ocena funkcjonalna oraz identyfikacja tzw. słabych ogniw łańcucha kinematycznego – interpretacja oraz aplikacje dla działań praktycznych
  • planowanie i tworzenie programów ćwiczeń korekcyjnych ukierunkowanych na reedukację motoryczną
  • sekwencja działań ukierunkowanych na korekcję zaburzonych wzorców ruchowych stwarzająca konkretny plan postępowania
  • przykładowe plany programów korygujących opartych o trening motoryczny (z wykorzystaniem m.in. Reaktywnego Treningu Nerwowo-Mięśniowego (zajęcia praktyczne)


Uczestnicy szkolenia:
Trenerzy, instruktorzy, fizjoterapeuci, trenerzy odnowy biologicznej, trenerzy przygotowania motorycznego.

Egzamin certyfikujący:
Uczestnicząc w szkoleniu i zdając egzamin masz możliwość zostać certyfikowanym ekspertem oceny FMSTM. Egzamin dostępny jest w języku polskim i zdawany jest on-line.

Kompleksowe spojrzenie na pacjenta – od diagnostyki po programowanie strategii terapii i leczenia w oparciu o najnowsze dowody naukowe. Zrozumienie zależności jak niekontrolowany lub nieprawidłowy ruch wpływa i generuje dolegliwości towarzyszące pacjentom

Telefon:+48 535 002 686 e-mail:biuro@fizjo-sport.pl

Login


Login
Załóż konto!
Hasło
Zapomniałeś hasła? (ZAMKNIJ)

Utwórz konto


Login
Email
Hasło
Potwierdź hasło
Chcesz się zalogować? (ZAMKNIJ)

forgot password?


Login lub hasło
(ZAMKNIJ)
Ładowanie