tmsI-15nid-kinetic-control

Co to jest The Movement Solution?

kompleksowe rozwiązanie Kinetic Control® (15 dni, 120 godzin) pozwalające poznać koncepcję w trzech zjazdach po 5 dni. Odpowiednie rozwiązanie dla fizjoterapeutów szukających połączenia – diagnostyki, oceny, terapii, korekcji i treningu. Jesteśmy przekonani, iż po tym kompleksowym szkoleniu z fizjoterapii przejdziesz w dużo wyższy poziom pracy ze swoimi pacjentami.

Zarejestruj się

szkolenia-tms-kinetic-controlKoncepcja Kinetic Control znajduje swoje zastosowanie w takich dziedzinach medycyny jak rehabilitacja, ortopedia, neurologia, pediatria, reumatologia oraz w sporcie. W oparciu o nowy materiał i aktualne doniesienia naukowe, będziesz w stanie postawić diagnozę, sklasyfikować dysfunkcję ruchu i zaplanować najwłaściwszą terapię powrotu do sprawności swojego pacjenta. Praca według Kinetic Control pozwoli rozszerzyć twój warsztat terapeutyczny związany ze zrozumieniem ruchu człowieka i stanie się ważnym narzędziem
w codziennej pracy.
Dowiesz się jak rozpoznać błędy ruchowe związane z zaburzeniem struktury, funkcji, uwarunkowaniami antropometrycznymi, biomechanicznymi jak również środowiskowymi. Zrozumiesz, jak należy interpretować i modyfikować funkcję twojego pacjenta. Na przełomie ostatnich lat metoda ta stała się również świetnym narzędziem prewencyjnym.

Koncepcja Kinetic Control jest mocno związana z fizjoterapią funkcjonalną, neurologią, ortopedią i rozwojem ruchowym. Strategie manualne, reedukacja jak i korekcje ukierunkowane są na rozwój prawidłowych schematów ruchowych zarówno u dziecka, młodego pacjenta jak i u osoby dorosłej czy sportowca. Terapeuta w analizie funkcjonalnej porównuje zdolności kognitywne pacjenta z zaburzeniami strukturalnymi i możliwościami funkcjonalnymi. Analiza i ocena dają fizjoterapeucie nowe perspektywy i możliwości optymalizacji funkcji, która została zaburzona na poziomie ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego.

Kontrola motoryczna dla życia i sportu

Zachęcamy do oglądnięcia fotorelacji z The Movement Solution. Uczestnicy kursu przez piętnaście dni poznają i zgłębiają wiedzę Kinetic Control.

Sektor I 5-dniowy zjazd (zaburzenia motoryczne)

Diagnostyka, ocena, terapia i korekcja niekontrolowanego ruchu (NR) oraz zaburzeń motorycznych

 1. Koncepcja / teoria poprawnego ruchu i dysfunkcji
 2. Omówienie funkcjonalnej klasyfikacji mięśniowej z podziałem na:
  - stabilizatory lokalne,    
  - stabilizatory globalne,  
  - mobilizatory globalne. 
 3. Zasada miejsca i kierunku niekontrolowanego ruchu (NR)
 4. Diagnostyka mechanizmów kompensacyjnych i zaburzeń motorycznych
 5. Praktyczne zastosowanie, pozwalające na znalezienie miejsca i kierunku niekontrolowanego ruchu w odcinku lędźwiowym i szyjnym kręgosłupa, miednicy, stawie biodrowym oraz w obręczy barkowej
 6. Przedstawienie typowych dysfunkcji ruchowych dla poszczególnych części ciała
 7. Wykorzystywanie technik tejpowania ENDURA TAPE w celu wsparcia NR i poprawy reedukacji wzorca ruchowego.

Sektor II 5-dniowy zjazd (synergie mięśniowe)

Postępowanie w globalnej nierównowadze mięśniowej

 1. Funkcjonalna anatomia i biomechanika związana z miejscem i kierunkiem zaburzenia motorycznego i niekontrolowanego ruchu (NR)
 2. Równowaga i synergie mięśniowe
 3. Analiza koncepcji względnej sztywności i względnej elastyczności
 4. Ocena i odtwarzanie systemu globalnej kontroli mięśniowej (amplituda ruchu, mobilność -> kontrola zakresu ruchu)
 5. Ocena i odtwarzanie elastyczności mięśni
 6. Integracja i progresja do funkcji i sprawności ruchowej
 7. Prezentacja przypadków klinicznych i praca z pacjentem

Sektor III 5-dniowy zjazd (korekcja translacji i ślizgu w stawie)

Ocena translacji i ślizgu w stawie vs. reedukacja stabilności stawu

 1. Analiza sztywności i rzeczywistej nadruchomości w stawie
 2. Przegląd anatomii lokalnego systemu mięśni
 3. Ocena i trening mięśni głębokich w celu kontroli ślizgu
 4. Podgrupy stabilności tułowia (tułów – obręcz biodrowa – obręcz barkowa)
 5. Integracja wszystkich zasad oceny i odtwarzania niekontrolowanego ruchu (NR) na różnych poziomach terapeutycznych
 6. Patologie i rozpoznanie prawdopodobnych przyczyn objawów z tkanek
 7. Prezentacja przypadków klinicznych i praca z pacjentem

Na koniec szkolenia fizjoterapeuta / lekarz / będzie w stanie

 • Ocenić pacjenta w sposób statyczny i dynamiczny / strukturalny i funkcjonalny.
 • Powiązać antropometrię oraz zmiany fizjologiczne z funkcją pacjenta.
 • Wyjaśnić zagadnienia związane z zaburzoną kontrolą motoryczną i niekontrolowanym ruchem (NR).
 • Przewidzieć zmiany w długości i aktywacji mięśni w relacji do bólu i zaburzeń motorycznych danego pacjenta.
 • Testować i odtworzyć odpowiednią aktywację mięśni lokalnych i globalnych odcinka lędźwiowego, biodra, obręczy barkowej i kręgosłupa szyjnego
 • Określić priorytety kliniczne i odpowiednie strategie torowania mięśniowego dla pacjenta z ostrym i/lub przewlekłym bólem
 • Zaplanować program korekcji i treningu w optymalnym powrocie do zdrowia
 • 12-16.05.2021 | 06-10.10.2021 | 12-16.01.2022

 • 15 dni / 120 godzin
 • Gdańsk (Novotel Gdańsk Marina)
  ul. Jelitkowska 20
  80-342 Gdańsk

8400 zł - oferta promocyjna tylko dla zgłoszeń do końca 05.04.2021r 
2400zł - zaliczka + 6000zł dopłata zgodnie z poniższym harmonogramem płatności

8700 zł - oferta regularna 
2700zł - zaliczka + 6000zł dopłata zgodnie z poniższym harmonogramem płatności

Harmonogram płatności

ZALICZKA: 2000zł (oferta promocyjna)/2700zł (oferta regularna) - do końca STYCZNIA 2020r potwierdza udział w szkoleniu

DOPŁATA KC_MS1 - 2000 zł do 28.04.2021 
DOPŁATA KC_MS2 - 2000 zł do 22.09.2021
DOPŁATA KC_MS3 - 2000 zł do 29.12.2021

 • j. polski

dr Michał Hadała

Międzynarodowy instruktor Kinetic Control i The Performance Matrix PhD (Medicine & Sport Science), MSc (Advance PT), BSc (PT)

Jego główne zainteresowania dotyczą tematów związanych z analizą, oceną, korekcją i prewencją patologii w obrębie narządu ruchu. Przez wiele lat związany ze sportem zawodowym i amatorskim. Jako terapeuta i trener pracuje z fizjoterapeutami na różnych Uniwersytetach w Polsce i na terenie Unii Europejskiej. Zajmuje się konsultingiem i treningiem młodych sportowców. Współpracował i uczył się od wielu utalentowanych specjalistów, fizjoterapeutów i rehabilitantów. Jest autorem wielu publikacji naukowych.

Szymon Gryckiewicz

Instruktor Kinetic Control, fizjoterapeuta

Pracuje jako fizjoterapeuta w Orvit Clinic w Toruniu. Ponadto współpracuje z zawodnikami z najlepszych klubów sportowych w regionie. W pracy ze sportowcami odpowiada głównie za prowadzenie treningu kontroli motorycznej i korekty dysfunkcji ruchowych. Rozwija swoje zainteresowania w zakresie analizy ruchu, biomechaniki oraz prewencji w sporcie uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych, publikując doniesienia naukowe i współpracując z ortopedami z regionu.

Wojciech Zaręba

Specjalista ds. szkoleń, Instruktor Kinetic Control, fizjoterapeuta

Współpracuje jako fizjoterapeuta z wieloma ośrodkami fizjoterapii. Prowadził wystąpienia na wielu konferencjach i warsztatach. Autor wielu publikacji. Pracownik dydaktyczny – Zakład Fizjoterapii GUMED. Doświadczony terapeuta, który w codziennej pracy zawodowej zwraca szczególną uwagę na analizę i ocenę wzorców ruchowych oraz korekcję dysfunkcji narządu ruchu. Przeprowadzenie szeregu testów funkcjonalnych oraz ocena strukturalna pozwala na dobranie indywidualnego programu rehabilitacji dla danego pacjenta.

Szkolenia skierowane są do:

 1. fizjoterapeutów, osteopatów, chiropraktyków,
 2. lekarzy (specjalistów rehabilitacji medycznej i ortopedów)
 3. studentów (od 3-go roku fizjoterapii).

Kurs zawiera zarówno część teoretyczną (25%) jak i praktyczną (75%). Proszę odpowiednio się przygotować do części teoretycznej szkolenia (przebranie)

OPINIE LEKARZY I FIZJOTERAPEUTÓW

Kurs otwiera przed uczestnikami nowe możliwości terapii, obala mity krążące w świecie fizjoterapii i rehabilitacji dotyczące terapii odcinka lędźwiowego i wskazuje drogę do wyleczenia pacjenta poprzez świetną diagnostykę i samodzielną, czynną pracę, co w dzisiejszych czasach jest stosunkowo rzadkie. Dostarcza wiedzy dzięki której terapeuta jest w stanie ocenić pacjenta w funkcji i na podstawie wyników dojść do przyczyny dysfunkcji i efektywnie ją leczyć.
MIROSŁAWA WOLICKA, FIZJOTERAPEUTKA | POLSKA
Zarówno koncepcja Kinetic Control jak i Performance Stability są doskonałymi narzędziami diagnostyczno-terapeutycznymi dysfunkcji narządu ruchu. Polecam ją w szczególności specjalistom zajmującym się fizjoterapią w ortopedii i traumatologii sportowej. Metody te pozwalają na kompleksową ocenę kontroli motorycznej oraz balansu mięśniowego w wysokich i niskich progach. Wprowadzenie indywidualnego programu usprawniania opartego na identyfikacji i analizie słabych połączeń w łańcuchach kinematycznych pozwala na prewencję urazów sportowych i szybki powrót do aktywności ruchowej.
PAWEŁ MOLSKI, FIZJOTERAPEUTA | BYDGOSZCZ, POLSKA
Bardzo ciekawy kurs rozwijające przede wszystkim diagnozowanie pacjentów, ocenę dysfunkcji, dający wiele możliwości terapeutycznych. Bardzo duża wiedza, oraz ciekawy sposób przekazywania informacji przez wykładowcę. Mogę o kursie wypowiedzieć się w samych superlatywach. Polecam młodszym jak i starszym fizjoterapeutom.
PIOTR PAPROCKI, FIZJOTERAPEUTA | POLSKA
Kurs dostarczył bardzo dużo informacji na temat jak postępować z pacjentem, jak go diagnozować i co zastosować do danego problemu. Najbardziej w tym pomogli pacjenci, którzy uczestniczyli w kursie w ramach terapii i dzięki temu najlepiej można było zrozumieć kiedy dane testy zastosować.
MONIKA KITA-CICH, FIZJOTERAPEUTKA | DĘBICA, POLSKA
Kolejna część, która w połączeniu z innymi modułami łączyć się w całość i pozwala bardzo dokładnie przeanalizować całą kończynę dolną wraz z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym. Przedstawione zagadnienia pogłębiają wiedzę i wzbogacają warsztat pracy. Kurs razem z całą koncepcją godny polecenia.
ELŻBIETA GROCHOWICZ, FIZJOTERAPEUTKA | ŁAŃCUT, POLSKA
Kurs bardzo przydatny. Zostało przedstawionych wiele ciekawych informacji dotyczących kończyny dolnej. Zdobytą wiedzą na pewno wykorzystam w swojej pracy z pacjentami.
ALICJA KĘDZIORA, FIZJOTERAPEUTKA | GŁOGÓW, POLSKA

  the-movement-solution-15dni-kc-sm

Pomóż swoim pacjentom poruszać się lepiej, czuć się lepiej i zrobić więcej

Dlaczego warto zrealizować ten moduł szkolenia z fizjoterapii?

 • Poznaj narzędzia niezbędne do przeprowadzenia pełnego procesu oceny i leczenia kontroli ruchu
 • Zdobądź jako fizjoterapeuta umiejętność identyfikowania u ich pacjentów przyczyn bólu i dysfunkcji w relacji do zaburzeń ruchowych
 • Spojrzyj na ruch, jako aspekt mający duże znaczenie w życiu pacjentów. Zobacz jak uniknąć przeciążeń związanych z ruchem, jak uniknąć bólu i patologii oraz jak wdrożyć skutecznie leczenie.

  Wywiady z uczestnikami szkoleń Kinetic Control / The Movement Solution

Zarejestruj się

Proces rejestracji - szkolenia FIZJO-SPORT

rejestracja-proces-fizjo-sport

Dostępne publikacje na temat Kinetic Control w języku polskim 

Tytuł artykułu Pobierz
Kinetic Control jako podstawowe narzędzie diagnostyczno-terapeutyczne
  1 files      545 downloads
Download
Poor lumbar movement control in males exercising at the gym: Assessment and training using pressure biofeedback unit
  1 files      118 downloads
Download
Funkcjonalna diagnostyka i usprawnianie szyjnego odcinka kręgosłupa w oparciu o metodę Kinetic Control i Neurac
  1 files      791 downloads
Download
Centrum stabilizacji „core stability” jako podzespół treningu kontroli motorycznej według założeń Kinetic Control
  1 files      3315 downloads
Download
Stabilizacja centrum jako priorytet w rehabilitacji sportowca
  1 files      1615 downloads
Download
Funkcjonalny trening stabilizacji w dysfunkcji ruchu
  1 files      1549 downloads
Download
Postawa swayback – ocena, analiza i terapia według koncepcji Kinetic Control.
  1 files      2328 downloads
Download
Skuteczność ćwiczeń mięśni prostowników kręgosłupa lędźwiowego – stabilizacja lokalna czy globalne wzmacnianie. Przegląd piśmiennictwa
  1 files      1600 downloads
Download
Praktyczne podstawy koncepcji Kinetic Control. Rytm lędźwiowo-miedniczno-biodrowy i ocena kontroli zgięcia odcinka lędźwiowego
  1 files      2234 downloads
Download
MOVEMENT SYSTEM IMPAIRMENTS – Analiza i leczenie zaburzeń w obrębie układu ruchu na podstawie koncepcji Shirley Sahrmann
  1 files      1771 downloads
Download
Analiza rytmu łopatkowo ramiennego na podstawie Koncepcji Kinetic Control.
  1 files      2775 downloads
Download
Integracja dysfunkcji ruchowej na poziomie obręczy biodrowej i odcinka lędźwiowego kręgosłupa według koncepcji Kinetic Control – studium przypadku
  1 files      1481 downloads
Download
Trening kontroli motorycznej w bocznym przyparciu rzepki | Opis przypadku Część II
  1 files      2125 downloads
Download
Rola kontroli ustawienia łopatki w funkcjonowaniu stawu ramienno-łopatkowego wg Kinetic Control pacjent poruszający się na wózku inwalidzkim
  1 files      1204 downloads
Download
Trening kontroli motorycznej w bocznym przyparciu rzepki według Koncepcji Kinetic Control! Opis przypadku Część I. Praca globalna
  1 files      2578 downloads
Download
Ocena braku kontroli wyprostu lędźwiowego odcinka kręgosłupa funkcjonalna ocena i terapia w oparciu o metodę kinetic control opis przypadku.
  1 files      1891 downloads
Download
Rola mięśnia poprzecznego brzucha w treningu stabilizacji na podstawie aktualnej ewidencji naukowej priorytet czy uzupełnienie terapii w oparciu o koncepcję Kinetic Control?
  1 files      3286 downloads
Download
Profilaktyka dolegliwości bólowych kręgosłupa lędźwiowego u terapeutów. Ocena i terapia według koncepcji Kinetic Control. Mity czy fakty poparte dowodami?
  1 files      1642 downloads
Download
Ekscentryczna niewydolność mięśnia pośladkowego średniego jako częsta przyczyna urazów stawu kolanowego w sporcie na podstawie Kinetic Control.
  1 files      2488 downloads
Download
Zaburzenie kontroli ruchu zgięcia jako najczęstsza przyczyna uszkodzenia krążka międzykręgowego w odcinku lędźwiowym kręgosłupa według koncepcji Kinetic Control
  1 files      1813 downloads
Download
Koncepcja kinetic control jako integralna część terapii funkcjonalnej w procesie leczenia dysfunkcji narządu ruchu na przykładzie patologii kręgosłupa lędźwiowego
  1 files      1693 downloads
Download
Reedukacja newrowo-mięśniowa pacjenta z zaburzeniami kontroli ruchu zgięcia odcinka lędźwiowego kręgosłupa
  1 files      1654 downloads
Download
Funkcjonalna diagnostyka i terapia pacjenta z zaburzeniami kontroli ruchu wyprostu i rotacji odcinka lędźwiowego kręgosłupa w oparciu o metodę Kinetic Control
  1 files      1489 downloads
Download
Zespół cieśni podbarkowej – postępowanie terapeutyczne w oparciu o metodę Kinetic Control
  1 files      3321 downloads
Download
Funkcjonalna diagnostyka i terapia pacjenta z niestabilnością stawu biodrowego w oparciu o metodę Kinetic Control
  1 files      1528 downloads
Download
Ekscentryczna niewydolność mięśnia pośladkowego średniego jako częsta przyczyna urazów stawu kolanowego w sporcie na podstawie Kinetic Control.
  1 files      2310 downloads
Download
Metody Kinetic Control i Performance Stability – praktyczne narzędzie dla wszystkich specjalistów
  1 files      2430 downloads
Download
Dysfunkcje ruchu w piłce siatkowej
  1 files      2347 downloads
Download