fbpx

Kinetic Control: Trening mięśni lokalnych – Rzeszów

/, main, Rzeszów, Szkolenia fizjoterapia/Kinetic Control: Trening mięśni lokalnych – Rzeszów
Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

  Termin szkolenia (wymagane)

  Imię (wymagane)

  Nazwisko (wymagane)

  Telefon (wymagane)

  Adres email (wymagane)

  Data urodzenia (wymagane)

  Miejsce urodzenia (wymagane)

  Tytuł zawodowy/naukowy (wymagane)

  Adres (wymagane)

  Osoba/firma polecająca

  Nazwa firmy

  Ulica

  Numer domu/lokalu

  Kod pocztowy

  Miasto

  NIP

  Human anatomy spine healing highlighted in blue.

  W skład głębokiego cylindra mięśniowego wchodzą mięśnie zaliczane do stabilizatorów lokalnych, których zadaniem jest segmentarna kontrola translacji podczas funkcjonalnych ruchów. W prawidłowej sytuacji mięśnie te powinny aktywować się wcześniej (lub równocześnie) niż globalne mięśnie, w celu wyhamowania niekontrolowanej translacji i obciążeń z nią związanych.

  Badania pokazują, że wśród pacjentów bólowych (lub z historią bólową) timing tej grupy mięśniowej (feedforward) jest zaburzony. Ten deficyt może przyczyniać się do nawrotu dolegliwości. Odtworzenie prawidłowego czasu reakcji mięśnia może okazać się niezbędne w terapii z pacjentem z  dolegliwości w obrębie układu mięśniowo-szkieletowego.

  1. Dlaczego ruch ma wpływ na system mięśni lokalnych? Przegląd EBM dotyczący roli wyprzedzającej aktywacji lokalnego systemu stabilizatorów w celu zapewnienia odpowiedniej kontroli segmentarnej podczas funkcjonalnych ruchów
  2. Przegląd anatomii i funkcji stabilizatorów lokalnych odcinka lędźwiowego i szyjnego oraz obręczy biodrowej i barkowej
  3. Omówienie wpływu bólu oraz zaburzeń motorycznych na rekrutację mięśniową
  4. Omówienie zasad klinicznej oceny efektywności pracy lokalnego systemu mięśniowego
  5. Wykorzystanie specyficznych i niespecyficznych testów diagnostycznych
  6. Lokalizacja oraz trening z wykorzystaniem różnych strategii torowania mięśniowego dla stabilizatorów lokalnych odcinka lędźwiowego i szyjnego oraz obręczy biodrowej i barkowej

  Na koniec szkolenia uczestnik będzie w stanie:

  • Omówienie roli stabilizatorów lokalnych
  • Omówienie zmian neurofizjologicznych w zakresie rekrutacji mięśniowej podczas sytuacji bólowej i bezbólowej
  • Przedstawienie wskazań klinicznych oraz podgrupy pacjentów, u których priorytetem rehabilitacji jest praca na efektywnością stabilizatorów lokalnych
  • Przedstawienie wytycznych oraz podgrupy pacjentów, u których nie ma bezwzględnych wskazań do treningu grupy mięśni lokalnych
  • Omówienie testów klinicznych dla stabilizatorów lokalnych odcinka lędźwiowego, szyjnego, obręczy barkowej i miednicznej
  • Przedstawienie specyficznych i niespecyficznych form reedukacji stabilizatorów lokalnych
  • Integracja pracy cylindra głębokiego w globalnym ujęciu funkcjonalnym
  • Zrozumiesz jak zmienia się rekrutacja mięśnia w zależności od zaburzeń motorycznych
  • Będziesz w stanie przeprowadzić testy kliniczne oceniające rekrutację stabilizatorów lokalnych i stabilizatorów globalnych
  • Lepiej zrozumiesz relację pomiędzy zaburzeniami motorycznymi a stabilizatorami lokalnymi
  • Poznasz szereg skutecznych strategii pozwalających pacjentom odzyskać optymalną rekrutację mięśni lokalnych
  • 14-15.05.2022 | Rzeszów
  • 2 dni / 16 godzin
  • FIZJO-SPORT Centrum Fizjoterapii ul. Podpromie 8/2a, 35-051 Rzeszów
  990 zł dla 10 pierwszych zgłoszeń
  • j. polski

  dr Michał Hadała

  Fizjoterapeuta, międzynarodowy instruktor Kinetic Control, Movement System Impairments, McConnell Institute

  Główne zainteresowania Michała dotyczą tematów związanych z anatomią, biomechaniką i kinetyką aparatu ruchu. Przez wiele lat pracował w Walencji (Hiszpania), gdzie związany był ze sportem zawodowym i amatorskim. Od przeszło 15 lat szkoli fizjoterapeutów z metod terapeutycznych (Kinetic Control, Movement System Impairments, McConnell Institute, Prewencja Urazów) w różnych ośrodkach w Polsce i Hiszpanii podnosząc ich kwalifikacji zawodowe. Pomimo 20 letniego doświadczenie cały czas współpracuje i uczy się od wielu uznanych fizjoterapeutów: prof. Shirley Sahrmann, Jenny McConnell, Mark Comerford. Na co dzień pracuje z pacjentami w Centrum Fizjo-Sport w Rzeszowie. Jest autorem wielu publikacji naukowych. 

  Szymon Gryckiewicz

  Instruktor Kinetic Control, fizjoterapeuta

  Pracuje jako fizjoterapeuta w Orvit Clinic w Toruniu. Ponadto współpracuje z zawodnikami z najlepszych klubów sportowych w regionie. W pracy ze sportowcami odpowiada głównie za prowadzenie treningu kontroli motorycznej i korekty dysfunkcji ruchowych. Rozwija swoje zainteresowania w zakresie analizy ruchu, biomechaniki oraz prewencji w sporcie uczestnicząc w licznych konferencjach naukowych, publikując doniesienia naukowe i współpracując z ortopedami z regionu.

  Szkolenia skierowane są do:

  1. fizjoterapeutów, osteopatów, chiropraktyków,
  2. lekarzy (specjalistów rehabilitacji medycznej i ortopedów)
  3. studentów (od 3-go roku fizjoterapii).

  Kurs zawiera zarówno część teoretyczną (25%) jak i praktyczną (75%). Proszę odpowiednio się przygotować do części teoretycznej szkolenia (przebranie)

  OPINIE LEKARZY I FIZJOTERAPEUTÓW

  Kurs otwiera przed uczestnikami nowe możliwości terapii, obala mity krążące w świecie fizjoterapii i rehabilitacji dotyczące terapii odcinka lędźwiowego i wskazuje drogę do wyleczenia pacjenta poprzez świetną diagnostykę i samodzielną, czynną pracę, co w dzisiejszych czasach jest stosunkowo rzadkie. Dostarcza wiedzy dzięki której terapeuta jest w stanie ocenić pacjenta w funkcji i na podstawie wyników dojść do przyczyny dysfunkcji i efektywnie ją leczyć.
  MIROSŁAWA WOLICKA, FIZJOTERAPEUTKA | POLSKA
  Zarówno koncepcja Kinetic Control jak i Performance Stability są doskonałymi narzędziami diagnostyczno-terapeutycznymi dysfunkcji narządu ruchu. Polecam ją w szczególności specjalistom zajmującym się fizjoterapią w ortopedii i traumatologii sportowej. Metody te pozwalają na kompleksową ocenę kontroli motorycznej oraz balansu mięśniowego w wysokich i niskich progach. Wprowadzenie indywidualnego programu usprawniania opartego na identyfikacji i analizie słabych połączeń w łańcuchach kinematycznych pozwala na prewencję urazów sportowych i szybki powrót do aktywności ruchowej.
  PAWEŁ MOLSKI, FIZJOTERAPEUTA | BYDGOSZCZ, POLSKA
  Bardzo ciekawy kurs rozwijające przede wszystkim diagnozowanie pacjentów, ocenę dysfunkcji, dający wiele możliwości terapeutycznych. Bardzo duża wiedza, oraz ciekawy sposób przekazywania informacji przez wykładowcę. Mogę o kursie wypowiedzieć się w samych superlatywach. Polecam młodszym jak i starszym fizjoterapeutom.
  PIOTR PAPROCKI, FIZJOTERAPEUTA | POLSKA
  Kurs dostarczył bardzo dużo informacji na temat jak postępować z pacjentem, jak go diagnozować i co zastosować do danego problemu. Najbardziej w tym pomogli pacjenci, którzy uczestniczyli w kursie w ramach terapii i dzięki temu najlepiej można było zrozumieć kiedy dane testy zastosować.
  MONIKA KITA-CICH, FIZJOTERAPEUTKA | DĘBICA, POLSKA
  Kolejna część, która w połączeniu z innymi modułami łączyć się w całość i pozwala bardzo dokładnie przeanalizować całą kończynę dolną wraz z odcinkiem lędźwiowo-krzyżowym. Przedstawione zagadnienia pogłębiają wiedzę i wzbogacają warsztat pracy. Kurs razem z całą koncepcją godny polecenia.
  ELŻBIETA GROCHOWICZ, FIZJOTERAPEUTKA | ŁAŃCUT, POLSKA
  Kurs bardzo przydatny. Zostało przedstawionych wiele ciekawych informacji dotyczących kończyny dolnej. Zdobytą wiedzą na pewno wykorzystam w swojej pracy z pacjentami.
  ALICJA KĘDZIORA, FIZJOTERAPEUTKA | GŁOGÓW, POLSKA

    kc2-baner-fizjoterapia-szyja

  Pomóż swoim pacjentom poruszać się lepiej, czuć się lepiej i zrobić więcej

  Dlaczego warto zrealizować ten moduł szkolenia z fizjoterapii?

  • Poznaj narzędzia niezbędne do przeprowadzenia pełnego procesu oceny i leczenia kontroli ruchu
  • Zdobądź jako fizjoterapeuta umiejętność identyfikowania u ich pacjentów przyczyn bólu i dysfunkcji w relacji do zaburzeń ruchowych
  • Spojrzyj na ruch, jako aspekt mający duże znaczenie w życiu pacjentów. Zobacz jak uniknąć przeciążeń związanych z ruchem, jak uniknąć bólu i patologii oraz jak wdrożyć skutecznie leczenie.

  Proces rejestracji - szkolenia FIZJO-SPORT

  rejestracja-proces-fizjo-sport

  Szczegóły

  Start:
  14.05.2022
  Koniec:
  15.05.2022
  Koszt:
  990zł
  Wydarzenie kategorie:
  , , ,

  Miejsce

  Polska Google Map
  Telefon:
  535002686

  Organizator

  Grzegorz Kuzdro
  Telefon:
  535002686
  Email:
  gkuzdro@fizjo-sport.pl

  Inny

  Instruktor
  mgr Szymon Gryckiewicz
  Miasto
  Rzeszów (2dni)
  Daty
  14-15.05.2022
  Ładowanie