Fizjoterapia jest niezwykle skutecznym sposobem na: odzyskanie zdrowia i pełnej sprawności w przypadku urazu czy kontuzji. Zmniejsza dolegliwości bólowe (rwa kulszowa, chroniczne bóle kręgosłupa, bóle głowy), odtwarza poprawne ruchy, zmniejsza ograniczenia i deficyty aparatu ruchu. Nic więc dziwnego, że wiele pacjentów poszukuje wykwalifikowanych specjalistów, którzy byliby w stanie im pomóc. Niestety wielu pacjentów pomimo wyeliminowania dolegliwości bólowych podczas rehabilitacji, po kilku tygodniach wraca do lekarza czy fizjoterapeuty skarżąc się na nawrót objawów. Problemem jest przede wszystkim sposób objawowego leczenia, większość lekarzy i terapeutów korzysta z gotowych rozwiązań, które adoptuje wszystkim pacjentom o podobnych dolegliwościach lecząc w ten sposób objawy a nie przyczyny.

Zdecydowana większość przewlekłych dolegliwości jest następstwem aktywności ruchowej (powstałych podczas konkretnego ruchu, lub jest jego następstwem) lub nieprawidłowej postawy i pozycji spoczynkowej. Brak dolegliwości bólowych nie decyduje o zakończeniu rehabilitacji. Funkcjonalna terapia czy powrót do sprawności wymaga kilku tygodni, a nawet miesięcy systematycznej pracy ze strony pacjenta i fizjoterapeuty.

FIZJO-SPORT oferuje system kształcenia fizjoterapeutów i lekarzy oparty na wieloletnim doświadczeniu własnym jak i fizjoterapeutów, którzy wchodzą w skład zespołu szkoleniowego: prof. Shirley Sahrmann, Jenny McConnell, Mark Comerford, Michał Hadała

Chcesz wiedzieć jak pomóc innym w trwały sposób? Jesteś zmęczony działaniem objawowym i często nie rozumiesz dlaczego pacjent ma nawroty dolegliwości bólowych! Jesteś osobą, która chce podnieść swój warsztat diagnostyczny i terapeutyczny? Pomogą Ci w tym prowadzone przez naszą firmę kursy i szkolenia. Wiedza przekazana w łatwy i przystępny sposób otworzy Ci oczy na nowe możliwości pracy z pacjentem.

Fizjoterapia w naszym wykonaniu wykorzystuje wiedzę opartą na medycznej ewidencji naukowej (EBM – Evidence Based Medicine) twórców koncepcji (Sahrmann, Comerford, McConnell) – dzięki temu masz pewność, że Twoja wiedza będzie aktualna i czerpana ze źródła. Kompleksowa wiedza, zajęcia praktyczne, teoria, mnóstwo wskazówek jak radzić sobie z problemami pacjentów – to wszystko oferują nasze kursy.

W naszej ofercie posiadamy kursy i szkolenia z koncepcji Kinetic Control, The Movement Solution, McConnell Institute oraz Movement System Impairments czy The Performance Matrix. Nasz cel to przekazywanie najlepszych rozwiązań fizjoterapeutom i lekarzom w dziedzinie fizjoterapii i ortopedii w Polsce i na świecie. Jako firma działamy już ponad 10 lat.

Rejestracji na nasze szkolenia można dokonać zapisując się poprzez formularz dostępny na naszej stronie.

Szkolenia Kinetic Control, McConnell i MSI są akredytowane i honorowane przez większość krajów na świecie. Szkolenia odbywają się w ponad 30 krajach na wszystkich kontynentach. W Polsce posiadają akredytację, PTF (Polskie Towarzystwo Fizjoterapii).

The Movement Solution
 • Szkolenia The Movement Solution Kinetic Control w systemie 15 dni – 8 700 zł
 • Szkolenia The Movement Solution Kinetic Control 2 w systemie 5 dni – 3 000 zł
Kinetic Control pakiet L1, L2
 • Szkolenie Kinetic Control – Moduły: L1+L2 Kręgosłup Lędźwiowy i biodro + Master Class 8 dni – 4 780 zł
 • Szkolenia Kinetic Control – Moduły: L1+L2 Kręgosłup Lędźwiowy i biodro + Master Class 6 dni – 3 780 zł
Kinetic Control pakiet L3
 • Szkolenie Kinetic Control – Moduł: L3 Staw krzyżowo-biodrowy, miednica + Master Class 5 dni – 2 980 zł
Kinetic Control poziom L1,L2
 • Szkolenia Kinetic Control w systemie 4 dni – 1 800 zł
 • Szkolenia Kinetic Control w systemie 3 dni – 1 400 zł
 • Szkolenia Kinetic Control w systemie 2 dni – 990 zł
 • Szkolenia Kinetic Control Master Class 1 dzień – 990 zł
Kinetic Control poziom L3
 • Szkolenia Kinetic Control w systemie 3 dni – 1 650 zł
 • Szkolenia Kinetic Control w systemie 4 dni – 1 990 zł
 • Szkolenia Kinetic Control Master Class 1 dzień – 990 zł
Warsztaty
 • Warsztaty FIZJO-SPORT 130 zł
 • Warsztaty dla specjalistów pracujących nad rehabilitacją i prewencją urazów w sporcie, przedstawiające różne aplikacje technik Kinetic Control i The Performance Matrix 990 zł,
...fizjoterapeuta jest jak detektyw...

Loading Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

Wydarzenia Search and Views Navigation

Wydarzenie Views Navigation

Brak pasujących wydarzenia uwzględnionych dla Gdańsk. Spróbuj przejrzeć pełny kalendarz i kompletną listę dla wydarzenia.