fizjoterapia funkcjonalna kinetic control - usprawnianie, walka z bolemFIZJO-SPORT to konsultacje, edukacja, szkolenia z branży medycznej. Dbamy o jakość ruchu pacjentów. Szkolenia, które organizujemy dla specjalistów pomagają w usprawnianiu pacjentów, polepszają ich komfort życia korzystając z narzędzi i modelu pracy w oparciu o ruch. Posiadamy wyłączność na szkolenia z metod Kinetic ControlThe Performance Matrix, Movement System Impairments, McConnell Institute, które zyskują z roku na rok coraz większą popularność nie tylko w Polsce, ale również na terenie całej Europy. Stawiamy na nowatorski system oceny i treningu ruchu, który staje się podstawą fizjoterapii. Naszym celem jest nauczanie metod zapewniających większą skuteczność w leczeniu dysfunkcji ruchu oraz stawianiu trafnych diagnoz stanowiących podstawę procesu rehabilitacji i fizjoterapii. W oparciu o szereg o testów funkcjonalnych szukamy przyczyny występujących dolegliwości bólowych lub też pojawiającego się dyskomfortu. Opierając się na wynikach oraz na ewidencji naukowej staramy się dobierać skuteczne strategie terapii.

ebm-evidence-based-medicine

Kompleksowe spojrzenie na pacjenta – od diagnostyki po programowanie strategii terapii i leczenia w oparciu o najnowsze dowody naukowe. Zrozumienie zależności jak niekontrolowany ruch lub nieprawidłowy ruch wpływa i generuje dolegliwości towarzyszące pacjentom.

Szkolenia skierowane są do:

  1. fizjoterapeutów, osteopatów, chiropraktyków,
  2. lekarzy (specjalistów rehabilitacji medycznej i ortopedów)
  3. studentów (od 3-go roku fizjoterapii).

Kurs zawiera zarówno część teoretyczną (25%) jak i praktyczną (75%). Proszę odpowiednio się przygotować do części teoretycznej szkolenia (przebranie)

Nasze szkolenia zostały akredytowane przez Polskie Towarzystwo Fizjoterapii (PTF) oraz Polskie Towarzystwo Traumatologii Sportowej (PTTS), z którym mamy w planach intensywną współpracę. Posiadamy również wpis do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (pod nr ewidencyjnym: 2.18/00059/2016). Ponadto szkolenia Kinetic Control i The Performance Matrix posiadają akredytację Brytyjskiego Stowarzyszenia Rehabilitacji Sportowej (BASRaT), Hiszpańskiego Stowrzyszenia Fizjoterapeutów i Osteopatów oraz Uniwersytetu Keele w Anglii, dzięki czemu realizując szkolenie KC lub TPM istnieje możliwość uzyskania europejskich punktów ECTS.

Zakres pacjentów, którym można pomóc korzystając z narzędzi Kinetic Control jest bardzo duży. Diagnostyka funkcjonalna obejmuje całość w zależności od przypadku i złożoności dolegliwości pacjenta. Odpowiednio specjalista Kinetic Control skupia się na kolejnych obszarach – szyja, obręcz barkowa, kończyny górne, kręgosłup piersiowy, kręgosłup lędźwiowy, biodro, kończyna dolna, kolano, stopa, w poszukiwaniu źródła dolegliwości. Pacjenci bólowi, u których dolegliwości są przewlekłe – zarówno osoby młode jak i starsze. Sportowcy, dla których prewencja i zapobieganie kontuzjom jest bardzo ważne.

Swoją działalność zaczynaliśmy w 2006 roku. Od tego czasu zarówno firma, jak i strona przeszły kilka modyfikacji i metamorfoz, które doprowadziły nas do obecnego momentu. Ciągle się rozwijamy, udoskanalamy działania, nawiązujemy kontakty, a co za tym idzie zyskujemy nowych partnerów. Obecnie trzon firmy tworzą pięć osób, jednak stale współpracujemy z kolegami, którzy organizują kursy na terenie całego kraju.

Nasze plany dotyczą przede wszystkim wyszkolenia nowej kadry fachowców, którzy będą potrafili spojrzeć na problem swojego pacjenta z zupełnie innej perspektywy i zastosować nowatorskie metody terapii, wykorzystywane przez specjalistów na terenie całego świata.

Zapraszamy wszystkich specjalistów, fizjoterapeutów, lekarzy do kontaktu i na szkolenia!

Wyślij zapytanie